آخرین اخبار

27. ارديبهشت 1394 - 20:16   |   کد مطلب: 4102
مغرب پرس: جای خالی امر به معروف و نهی از منکر در برگزاری مجالس عروسی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود به طوریکه سلطه فرهنگ غربی بر روند برگزاری مراسمات اینچنینی کاملا مشهود است.

مغرب پرس: جای خالی امر به معروف و نهی از منکر در برگزاری مجالس عروسی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود به طوریکه سلطه فرهنگ غربی بر روند برگزاری مراسمات اینچنینی کاملا مشهود است.

 

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری مغرب، سلطه فرهنگ غربی بر مراسمات ایرانی اسلامی روز به روز در حال افزایش است به طوریکه در اغلب مراسمات عروسی ابتذال غربی در زمینه برگزاری خودنمایی می کند.

 

آئین های ثابت و مورد علاقه ما ایرانی ها در جشن های عروسی که متاسفانه نه تنها از الگوی اسلامی تهی شده است، بلکه دیگر رنگ و نمای ایرانی خود را هم از دست داده، پیرایه های ضد فرهنگی و بی اساس و البته الگو سازی شده از برخی ازدواج های غیر مرسوم فرنگیست که در آنها رسوخ و بروز کرده و بتدریج سبب نابودی و به انزوا کشیده شدن مدل اسلامی آن میشود.

 

 

ازدواج هایی که تا دیروز نمایانگر فرهنگ غنی مکتب اسلامی بودند، حالا به یک پدیده غیر فرهنگی و زننده مبدل شده اند. ازدواج هایی که پیامد های منفی آن به مراتب بیشتر از ثبت لحظه های بیاد ماندنی در یک مجلس خصوصی هستند.

 

فرهنگ غربی نفوذ کرده در لایه لایه های زندگی جوان امروز جامعه ایران، توانسته است حیا و عفت را در میان همگان کمرنگ و بلکه بعضا به عاملی مزاحم برای مطرح شدن در اجتماع تبدیل گرداند و عفت دختران ما را به بازی گرگ مسلکان در لباس میش در بیاورد تا به راحتی تمام زیبایی و آراستگی خود را به نمایش عمومی بگذارند.

 

همین که در زنگ آغاز زندگیِ یک زوج جوان، شروط اسلامی قبل از عقد که همان حفظ حیاء و خودپوشاندن از نامحرم است، نادیده گرفته شود، باید جای خالی امر به معروف و نهی از منکر خانوادگی و پدر و مادر ها را در برخورد با ازدواج فرزندان احساس کرد، چرا که عدم رعایت این موارد بعضا سبب بروز مشکلاتی در آینده می شود.

 

به عنوان مثال آمار طلاق در ده سال گذشته، افزایش چشمگیری پیدا کرده است؛ آماری که گویا رکورد شکنی عادتش شده است و باالتبع این وضعیت نابسامان نتیجه بی توجهی به مسائل اخلاقی و رعایت حیا و غیرت در میان زنان و مردان است.

 

مردم و مسئولین دستگاه های اجرایی و فرهنگی نباید چشم خود را به روی مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه ببندند و بگذارند این جریان مسیر خود را طی کند که جامعه را در خود غرق کرده و دشمنان را به اهداف خود خواهد رساند.

 

دیدگاه شما