آخرین اخبار

10. ارديبهشت 1394 - 13:18   |   کد مطلب: 4023
مغرب پرس: در شرایطی که همه منتظر حضور شرکت های بزرگ و نام آشنا در مزایده فروش باشگاه پرسپولیس بودند یک شخص حقیقی و ناشناخته به نام علیرضا معظمی نیا نیز در لحظات آخر خودش را به سازمان خصوصی سازی رساند و شخص خود را به عنوان متقاضی خرید پرسپولیس معرفی کرد.

مغرب پرس: مزایده خرید باشگاه های استقلال و پرسپولیس در روزهای اخیر محل حاشیه های فراوانی بوده به طوریکه عده زیادی فروش این دو باشگاه را امری محال می دانند.

 

به گزارش گروه ورزشی پایگاه خبری مغرب، پس از حرف و حدیث های فراوان روز گذشته مزایده دو باشگاه پرطرفدار پایتخت برگزار شد و خریداران پیشنهادات خود را برای در اختیار گرفتن سکان هدایت آنها ارائه دادند.

 

در شرایطی که همه منتظر حضور شرکت های بزرگ و نام آشنا در مزایده فروش باشگاه پرسپولیس بودند یک شخص حقیقی و ناشناخته به نام علیرضا معظمی نیا نیز در لحظات آخر خودش را به سازمان خصوصی سازی رساند و شخص خود را به عنوان متقاضی خرید پرسپولیس معرفی کرد.

 

وی انگیزه خود از خرید باشگاه را تقدیم آن به همه هواداران و به خصوص مردم کرمانشاه عنوان کرد!

 

همین تقدیم خرید باشگاه به مردم کرمانشاه سر نخی بود تا اطلاعات زیادی از عقبه وی به دست بیاید.

 

ادعای معظمی نیا مبنی بر در اختیار داشتن ۳۰۰ میلیاردتومان پول نقد محل بحث است و باور آنکه فردی ناشناس به یکباره ۳۰۰ میلیاردتومان پول نقد را در جیب خود بگذارد و وارد مزایده ای با مختصات اینچنینی شود کمی مشکل است.

 

خریدار واقعی کرمانشاهی الاصل باشگاه پرسپولیس کیست؟

 

براساس اخبار رسیده به پایگاه خبری مغرب، دکتر علیرضا معظمی نیا از طرف جواد مدلل بزرگترین فعال اقتصادی غرب کشور و یکی از ارکان صنعت غذایی کشور مامور به خرید باشگاه پرسپولیس شده است.

 

مدلل يک تاجر واردکننده ي روغن و مواد روغني و يکي از بزرگترين افرادي است که در صنايع روغني و نهادهاي کشاورزي در ايران فعاليت دارد.

 

بر همین اساس، اين تاجر ۵ کارخانه روغنکشي بزرگ (استخراج روغن از محصولات گياهي) در “بندر امام”، “ماهيدشت” و “نابدانه” دارد و همچنين «صاحب 2 کارخانه بزرگ روغن نباتي» در حال حاضر «نيمه تعطيل» در شمال کشور و کرمانشاه است.

 

اين فرد به همراه چهار شخص بزرگ مطرح در صنايع غذايي ايران و وزارت کشاورزي، شش رکن اصلي صنعت غذايي ايران را در اختيار داشته و بزرگترين کارتل غذايي کشور نيز به شمار ميرود.

 

وي همچنين در کنار مالکيت کارخانه هاي آب معدني، چاي، سيمان و ذوب آهن، «يک شرکت بزرگ کارگزاري در بورس» احداث کرده و توانسته «خريد و فروشهاي بسياري را از طريق اين شرکت انجام دهد». هرچند که اين شرکت نيز همچون تعدادي ديگر از کارخانه هايش «به حالت نيمه تعطيل درآمده است».

 

“جواد مدلل”، مالک گروه صنعتي “مدلل” و “مجتمع کشت و صنعت و روغن نباتي ماهيدشت کرمانشاه”، “مجتمع کارخانجات روغن نباتي کشت و صنعت شمال”، “کارخانه سيمان سامان”، “آب آشاميدني دالاهو”، “کارخانه خوراک دام و طيور کرمانشاه دانه” از جمله داراييهاي او است.

 

وي همچنين صاحب دو كارخانه بزرگ روغن نباتي است كه با برندهاي معروف«غ» و«ن» در شمال كشور و در كرمانشاه داير بود كه به تنهايي حدود 20 درصد بازار روغن آماده كشور را در اختيار دارد.

 

وي به همراه چهار شخص بزرگ مطرح در صنايع غذايي ايران و وزارت كشاورزي شش ركن اصلي صنعت غذايي ايران را در اختيار داشته و بزرگترين كارتل غذايي كشور نيز به شمار ميرود.

 

وي همچنين كارخانه آب معدني با برند«د» و چاي با برند« ت» كه تعطيل شده است و كارخانه سيمان كه توسط احمدي نژاد افتتاح شد و در حال حاضر، نيمه فعال است و يك كارخانه ذوب آهن نيمه فعال ديگر را در اختيار دارد.

 

گفتنی است معظمی نیا درباره اینکه آیا نماینده شرکتی است که در این محل حضور یافته است عنوان کرد: من نماینده هیچ شرکتی نیستم.پولم هم نقد است و آمده ایم پرسپولیس را بخرم و آن را بهمردم ایران و به ویژه مردم خوب کرمانشاه تقدیم کنم.

 

دیدگاه شما