نمایش 1 - 10 از 178
یادداشت؛ مهدی بینا
۲ سال و ۱۲ روز از تنفیذ حکم آقای روحانی می گذرد و فرصت مناسبی است تا عملکرد دو ساله وی را نقد و بررسی کنیم. شاید اگر قبل از این روحانی را نقد می کردیم از سوی دوستداران و حامیان وی به بی انصافی و تند روی متهم می شدیم؛ اما آیا دوسال فرصت مناسبی برای بررسی بخشی از برنامه ها و وعده های آقای رییس جمهور نیست؟
مغرب پرس: شاید تعجب‌آور باشد ولی هاشمی معتقد است که در تمام این سالها در یک مسیر واحد حرکت می‌کرده است؛ «خط امام»! او در تشریح مهمترین اصل حاکم بر رفتارهای سیاسی‌اش و ملاکش برای حمایت از افراد، یک جمله کوتاه و پرمفهوم گفته است: "شاخص‌اش افکار خودم است"!
یادداشت/عبدالله عبداللهی
شورای امنیت سازمان ملل متحد اخیراً پس از جمع‌بندی مذاکرات ۲۳ماهه هسته‌ای میان ایران و ۱+۵، قطعنامه‌ جدیدی را درباره ایران به تصویب رساند. در این قطعنامه ضمن تأیید برجام، برخی تحریم‌های ۶ قطعنامه پیشین شورای امنیت علیه ایران مجدداً جمع‌آوری و تأیید شد.
یادداشت/ سیدکمیل باقرزاده
مغرب پرس: معیار و ملاک و شاخص تصویب یا عدم تصویب متن فراهم آمده از مذاکرات «منافع و مصالح ملّی» است. حال سؤال این است که چه نسبتی بین «خطوط قرمز» و «منافع ملّی» وجود دارد؟
مغرب پرس: در صورتی که گزارش آژانس درباره مسائل فیمابین -که حداکثر تا ۲۴ آذر باید آماده شود- ‌مثبت باشد،‌هر زمان که ایران تعهدات ۱۱ بندی خود را به اتمام رساند و انجام آنها توسط آژانس تائید شد، «روز اجرا» ‌یعنی روز لغو و تعلیق بخشی از تحریم های برجام فرا خواهد رسید.
یادداشت؛ مهدی محمدی
مغرب پرس: اهداف آمریکا در مرحله پساتوافق لزوما همان چیزهایی نیست که در متن برجام نوشته شده یا ظاهرا به نظر می‌رسد. چالش راهبردی اکنون این است که برجام و سرمایه‌های سیاسی و اجتماعی ناشی از اجرای آن در مسیر کدام هدف هزینه خواهد شد؟
یادداشت؛
مغرب پرس: هاشمی را باید راس فتنه سال ۸۸ و راس جریان تحریف امام دانست، این چیزی است که او خود به آن اصرار دارد و هاشمی را باید آنگونه که خود اصرار دارد، دید؛ نه آنگونه که ما دوست داریم باشد.
یادداشت/محمدسعید الوندی
مغرب پرس: فتنه جدید و بسیار غبارآلودی در راه است که نیاز به هوشیاری ملت و مسولین انقلابی دارد؛ برای مقابله با این فتنه چه باید کرد؟
یادداشت/ مسلم معین
مغرب پرس: مجموعه اتفاقات و مواضع عجولانه نزدیکان حوزه استاندار در امضاء نامه علیه وی و انتشار یادداشت های تند و تیز نشان می دهد که "تغییر" خواست قبلی جریان مشائیسم استانداری است که احتمالا به زودی به یک قدمی میز رضایی بابادی خواهد رسید.
یادداشت/ سیدیاسر جبرائیلی
مغرب پرس: با روش و متغیرهایی که آقای هاشمی انتخاب کرده‌اند، ممکن است صاحب‌نظر دیگری یافت شود که توسعه کشورهایی چون آمریکا، انگلیس و فرانسه را نتیجه هزینه زیاد برای امور نظامی (طبق آمار سال ۲۰۱۴؛ آمریکا ۵۸۱ میلیارد دلار، انگلیس ۶۱.۸ میلیارد دلار و فرانسه ۵۳.۱ میلیارد دلار) بداند.

صفحه‌ها