آخرین اخبار

30. بهمن 1392 - 11:58   |   کد مطلب: 2930
مغرب پرس : جعفری، این سبزی معطر از روماتیسم گرفته تا دل درد و سرفه و اضافه‌وزن را رفع می‌کند.
مغرب پرس : جعفری، این سبزی معطر از روماتیسم گرفته تا دل درد و سرفه و اضافه‌وزن را رفع می‌کند. برای همین لازم است تا می‌توانید از آن استفاده کنید. با ما باشید تا با خواص جعفری و بهترین روش استفاده از آن آشنایتان کنیم.
 

 

از دل درد، سوزش و ترش کردن معده شکایت دارید؟ این مشکلات معمولاً بعد از صرف غذا به وجود می‌آیند به خاطر اینکه نمی‌توانید به درستی غذا را هضم کنید. در این صورت هیچ‌چیز به اندازه‌ی جعفری راه گشا نیست.

 

 

یک قاشق غذاخوری جعفری را در ۲۵ میلی‌لیتر آب ریخته و اجازه دهید به مدت حدود ۱۰ دقیقه بجوشد. محلول را صاف کرده و بعد از غذا بنوشید. اگر علائمتان رفع نشد به پزشک مراجعه کنید.

مرهم جعفری برای مقابله با روماتیسم

روش استفاده

جعفری برای درمان سرفه

 

یکی از علائم برونشیت، سرفه‌های مکرر است. در این صورت جعفری مانند اکسپکتورانت یا همان خلط‌آور طبیعی عمل می‌کند.

روش استفاده

 

جعفری را به مدت ۵ دقیقه دم کرده و میل کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\"جعفری\"جعفری علیه ورم مثانه و سنگ کلیه

روش مصرف

 

توصیه می‌کنیم روزانه حداکثر 6 گرم برگ و ریشه‌ی جعفری میل کنید (به صورت سبزی یا دمنوش). برای تهیه‌ی دم کرده آن 2 گرم جعفری را در 150 میلی‌لیتر آب جوش ریخته و به مدت 10 دقیقه دم کنید. روزانه 3 مرتبه از این دمنوش میل کنید. توجه داشته باشید که اگر علائمتان رفع نشد حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

خانم‌های شیرده و مصرف جعفری

 

جعفری جزو گیاهانی است که باعث کند شدن یا قطع ترشح شیر می‌شود. برای همین توصیه می‌شود که خانم‌های شیرده در مصرف جعفری زیاده‌روی نکنند. اگر به هر دلیل می‌خواهید شیرتان قطع شود روزانه 2 تا 3 مرتبه دم کرده جعفری میل کنید.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.