آخرین اخبار

29. دى 1394 - 0:06   |   کد مطلب: 4304
مغرب پرس:کارشناس برجسته مسایل سیاسی اظهار داشت: بررسی ها فعلا توسط هییت نظارت بر انتخابات صورت پذیرفته و باید منتظر نظر نهایی شورای نگهبان بود .

مغرب پرس: بهروز همتی از چهره ها و فعالان سیاسی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری مغرب اظهار داشت: بررسی ها فعلا توسط هییت نظارت بر انتخابات صورت پذیرفته و باید منتظر نظر نهایی شورای نگهبان بود .

 

وی افزود : یقینا شورای محترم نگهبان آخرین بازنگری را انجام خواهد داد و نظر خود را اعلام می دارد که آن زمان می توان تایید و رد صلاحیت ها را بررسی کرد .

 

همتی در خصوص ارایه برخی درصدها و آمار در خصوص رد و تایید صلاحیت ها عنوان داشت: برخی از افرادی که رد صلاحیت شده اند از نظر بنده و دیگران صلاحیت کاندید شدن برای نمایندگی مجلس را دارند و اما احراز صلاحیت نشده اند و طبیعتا باید در این خصوص نگرانی هایی داشته باشیم اما همانطور که عرض شد باید منتظر نظر نهایی شورای محترم نگهبان بود.

 

وی با اشاره به رد صلاحیت برخی چهره های منتسب به جریان اصولگرایی اظهار داشت: همانگونه که شاهد هستیم برخی از چهره های اصولگرا نیز رد صلاحیت شده اند و سخت است که اینگونه تقسیم بندی هایی را ارایه داد زیرا خود افراد کاندید شده نیز به صراحت وابستگی خود را اعلام نکرده اند.

 

فعال سیاسی نظر شورای نگهبان را فصل الخطاب همه دانست و گفت : حضرت امام (ره) بارها بر فصل الخطاب بودن شورای نگهبان تاکید داشته اند و مقام معظم رهبری نیز این نکته را گوشزد کرده اند ، نظر همه ما باید قانون باشد و همان قانون مهر تاییدی بر فصل الخطاب بودن شورای نگهبان می زند.

دیدگاه شما