آخرین اخبار

20. مرداد 1394 - 0:19   |   کد مطلب: 4275
مغرب پرس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای ایجاد دانشگاه جدید یا ادغام واحدهای دانشگاهی نداریم، گفت: تدریس اساتید دارای مدرک کارشناسی‌ارشد از مهر ماه سال‌جاری متوقف می‌شود.

نوذر قنبری ظهر امروز در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه استان کرمانشاه با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاران قشر نخبه و ارزشمند جامعه هستند.

 

 

وی نقد با تمام شرایط و ویژگی‌های آن همچون انصاف و بیان واقعیت‌ها را نیاز مبرم جامعه برشمرد و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در آگاهی‌بخشی به افراد جامعه بر عهده دارند.

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه از نقش عمده این دانشگاه در توزیع توسعه سخن گفت و ادامه داد: وجود دانشگاه در شهرهای کوچک مورد انتقاد برخی افراد قرار می‌گیرد، اما معتقدیم این کار مناسب است و باید به‌دنبال افزایش کیفیت باشیم.

 

 

قنبری این موضوع را موجب فراهم آوردن امکان برای قشر محروم، بانوان و افراد دیگر در نزدیک‌ترین مکان به محل زندگی آن‌ها دانست و گفت: باید از شکل‌دهندگان ساختار در جامعه یاد کرد.

 

 

این مسئول با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مدیون لطف امام راحل است و باید از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی یاد کرد، افزود: جاسبی زحمت زیادی برای شکل‌گیری این دانشگاه کشیده است.

 

 

وی با بیان اینکه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش کیفیت فکر می‌کند، تصریح کرد: تیم جدید مدیریت طرح تجمیع 1 را رقم زد که بر این اساس واحدهای علوم و تحقیقات را در واحدهای مرکز استان ادغام کرد.

 

 

قنبری این اقدام را موجب بهره‌مندی این واحدها از پتانسیل کارگاه آزمایشگاه و واحد مرکز استان بیان کرد و متذکر شد: واحد مرکز استان باید در قبال عملکرد و سرنوشت واحدها پاسخ‌گو باشد و البته مباحث مالی جداست.

 

 

وی از ادغام معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه آزاد خبر داد و یادآور شد: معاونت برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان شکل گرفت تا دانشگاه تنها به شهریه‌ها متکی نباشد و از طریق کارهای پژوهشی به درآمدزایی برسد.

 

 

این مسئول با بیان اینکه تغییراتی مناسب با ماهیت دانشگاه‌ها برای چابک‌سازی و براساس پویایی‌سنجی انجام گرفت، تاکید کرد: واحدهای دانشگاه آزاد در کرمانشاه زیان‌ده نیستند.

 

 

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، در سال گذشته 22 رشته در مقطع دکتری و یازده رشته در مقطع کارشناسی‌ارشد ایجاد شد.

 

 

این مسئول با تصریح بر اینکه قصد ایجاد دانشگاه جدید و یا ادغام واحدهای دانشگاهی را نداریم، عنوان کرد: از مهر ماه سال‌جاری از تدریس اساتید دارای مدرک کارشناسی‌ارشد ممانعت به‌عمل می‌آید.

 

 

وی با اشاره به اینکه از دو سال پیش تاکنون دانشجویان مقطع کاردانی در مرکز سما مشغول به تحصیل شده‌اند، بیان داشت: جذب هیئت علمی در همه واحدها تنها از بین افراد دارای مدرک دکتری یا دانشجوی دکتری انجام می‌گیرد.

 

 

گفتنی است، در این مراسم از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان کرمانشاه با اهدای لوح و هدایایی از سوی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه تجلیل شد.

دیدگاه شما