آخرین اخبار

9. مرداد 1394 - 18:56   |   کد مطلب: 4266
مغرب پرس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: انتقاد و اظهار نظر منتقدان در خصوص معایب جمع بندی مذاکرات ضروری و البته طبیعی است ولی نباید نتیجه آن دو دستگی و تفرقه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: انسانی که دلش همواره غرق در زیبایی دنیا و مادیات باشد در آن جایی برای توجه به سوی خدا و تقوا و عبادت وجود نخواهد داشت،  در هر مرحله از زندگی باید تعادل میان توجه به دنیا و تقوا در نظر گرفته شود.

 

علما در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز عید سعید فطر مبنی براظهار نظرهای داخلی در مورد توافق هسته ای گفت: وجود برخی نظرات گوناگون و یا گاها نقد و اعتراض به برخی مسائل در مذاکرات هسته ای نباید موجب انشقاق و دودستگی در کشور شود.

 

اظهار نظرها در مباحث هسته ای منجر به دودستگی نشود

 

وی با تاکید بر اینکه اعلام نظرها در مذاکرات هسته ای باید با متانت و رعایت مواضع اسلامی در نظر گرفته شود،  گفت: این مذاکرات هر نتیجه ای که داشته باشد نباید خللی بر موازین و اصول انقلاب ایجاد کند و ملت ایران همواره به دنبال احقاق حقوق خود بوده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: آنچه همه مسئولین در هر عرصه و مرحله تاریخی باید به آن توجه کند نسخه شفا بخش اقتصاد مقاومتی است.

 

علما با تاکید بر اینکه اتکا و توجه به این نسخه مناسب و کاربردی توانایی ها و استعدادهای داخلی را شکوفا می کند،  گفت: بعد از انجام مذاکرات نباید فریب رفت و آمد های مسئولین و سیاست مداران برخی کشورها که با آنها روابط از سر گرفته شده است را خورد و یا تحت تاثیر قرار گرفت بلکه باید با تدبیر و در نظر گرفتن مواضع اسلامی پیش رفت.

 

وی با اشاره به تعابیر و فرمایش های مقام معظم رهبری درباره خوداتکایی گفت: ایران کشوری است که همواره روی پای خود ایستاده است و نتیجه مذاکرات هر چه باشد ملت ما بر ارزشها و اهداف خود ایستادگی می کند.

 

آمریکا ناقض اصلی حقوق بشر است

 

نماینده ولی فقیه کرمانشاه در ادامه به جنایت های آمریکا و دست نشاندگان آن در بمباران محافل عمومی و حتی مجالس عروسی در افغانستان ابراز داشت: این جنایات نشان دهنده ذات استکباری این کشور است که ادعای دفاع از حقوق انسانها را دارد.

 

وی به عملکرد برخی وزرای کشورهای غربی که بر سر میز مذاکرات هسته ای سخت گیرانه و از سر کارشکنی با ایران به گفتگو پرداختند، گفت: امروز بعد از راستی آزمایی و مشخص شدن فعالیت صلح آمیز کشور ما از سوی آنها اعلام می شود که به دنبال جبران آن سختگیری ها هستند اما همانطور که می دانیم نباید فریب سخنان و رفتار این مدافعین استکبار را خورد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه در ادامه با یادآوری ۹ مرداد به عنوان سالروز اهدای خون عنوان کرد: با اهدا هر قطره خون به افراد نیازمند می توان جان عده ای را نجات داد و این کاری خدا پسندانه و انسان دوستانه است.

 

علما ۱۵ مرداد سالروز بمباران هیروشیما و ناکازاکی توسط آمریکا را یادآوری کرد و گفت: اینها در تاریخ سند جنایات کشورهای مدعی حقوق بشر و استفاده از انرژی صلح آمیز است.

 

نماینده ولی فقیه در استان همچنین از  ۱۵ مرداد به عنوان سالروز شهادت امیر سرلشکر خلبان بابایی یاد کرد و رشادتهای این شهید والا مقام را شایسته بهترین قدردانی ها دانست.

 

وی در پایان به  ۱۲ مرداد روز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره داشت و گفت: این شورا از روز تاسیس تا به حال وظایف مهمی را عهده دار بوده است که همه آنها قابل تقدیر است.

دیدگاه شما