آخرین اخبار

8. مرداد 1394 - 23:29   |   کد مطلب: 4265
مغرب پرس: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه، از تعطیلی دو داروخانه متخلف در استان طی بازرسی های تعزیرات حکومتی خبر داد.

مغرب پرس: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه، از تعطیلی دو داروخانه متخلف در استان طی بازرسی های تعزیرات حکومتی خبر داد.

 

 

ایرج عزیزی از بازرسی شعب سیار تعزیرات حکومتی از داروخانه های سطح استان کرمانشاه خبر داد.

 

 

وی اظهار داشت: در این بازدیدها دو داروخانه بدون ناظر فنی با اجازه قانون و دستور شعب سیار و شکایت سازمان غذا و دارو تعطیل شدند.

 

 

عزیزی خاطر نشان کرد: جایگاه مسئول فنی در موسسات پزشکی و حرفه های وابسته بسیار حساس، ضروری و حیاتی بوده ولی متاسفانه برخی مسئولین کم لطفی کرده و اکثر ساعت مقرر را در موسسه نمانده و به امورات دیگر شخصی خود می پردازند و عوارض آن را از بیمار و یا افراد مراجعه کننده می گیرند.

 

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه ادامه داد: این افراد مطلع نیستند که چه مسئولیت کیفری و حقوقی سنگینی را در صورت بروز حادثه می بایست بر عهده بگیرند.

 

 

وی گفت: بر اساس قانون در صورت ترک موسسه از سوی مسئول فنی، تازمان حضور وی یا جذب مسئول فنی، موسسه پزشکی و تولیدی مرتبط با غذا ودارو تعطیل و یا با نصب و آویز تابلوی نسخه پیچی ممنوع از عرضه دارو و یا تولید محصولات خوراکی و نوشیدنی و آرایشی و بهداشتی خودداری خواهد شد.

 

 

عزیزی افزود: در زمان ترک موسسه حتما می بایست نظام پزشکی یا دانشگاه در جریان عدم حصور مسئول فنی باشد یا جانشین خود را با هماهنگی دانشگاه از قبل انتخاب کند.

 

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه، تصریح کرد: شعب تعزیرات حکومتی استان با شدت و جدیت با این نوع تخلف و جرم برخورد قانونی خواهند داشت و انتطار می رود صنف پزشکی رعایت همه جوانب امر که به سلامت آحاد مردم برمی گردد را داشته باشند و خلاف فلسفه وجودی خود اقدامی نکنند.

 

 

دیدگاه شما