آخرین اخبار

30. تير 1394 - 0:03   |   کد مطلب: 4244
مغرب پرس: کرمی راد در خصوص تایید توافق هسته ای با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی موید توافق هسته ای باشد و پس از آن شورای نگهبان نیز برای تصویب اقدام نماید تا مغایرتی با قانون اساسی و شرع اسلامی مشاهده نشود.

مغرب پرس: محمد کرمی راد عضو اسبق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری مغرب اظهار داشت : متن توافق هسته ای اخیر بین ایران و کشورهای موسوم به ۵+۱ باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و پس از آن شورای محترم نگهبان نیز بررسی و نظر خود را اعمال نماید تا منافاتی با قوانین جاری ایران اسلامی نداشته باشد.

 

وی افزود: خطوط قرمز نظام و انقلاب بارها از سوی مقام معظم رهبری مشخص و گوشزد شده است و تیم مذاکره کننده باید این موارد را مدنظر و به صورت دقیق و مشخص رعایت نماید.

 

کرمی راد در خصوص قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در رابطه با پرونده هسته ای ایران اظهار داشت: ضمائم و پیوست های متعدد مذاکرات هسته ای باعث پیچیدگی هایی شده بود که کار را دچار مشکل می کرد البته حضور آقای دکتر صالحی برای تسهیل روند گفت و گو های حقوقی نویدبخش بود.

 

وی همچنین افزود: آنچه که مهم است و باید رعایت شود الزام دولت به طرح توافق در مجلس شورای اسلامی مانند سایر کشورهای عضو ۵+۱ است که بند بند موضوع در کمیسیون های ذیربط باید به بحث و بررسی گذارده شود.

 

نماینده اسبق مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم رای نمایندگان مجلس به مصوبات توافق هسته ای گفت: باید رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی موید توافق هسته ای باشد و پس از آن شورای نگهبان نیز برای تصویب اقدام نماید تا مغایرتی با قانون اساسی و شرع اسلامی مشاهده نشود.

 

عضو سابق کمیته امنیت ملی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان داشتند چه توافق بشود و نشود تکلیف رابطه با آمریکا مشخص است و موضع ملت اسلامی ایران نیز در قبال آمریکای جنایتکار همین خواهد بود.

 

کرمی راد صحبت رهبر انقلاب مبنی بر حرمت سلاح های کشتار جمعی را فصل الخطاب عنوان کرد و گفت : سران ایالات متحده سعی در القای این مطلب داشتند که راه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را مسدود کرده ایم که مقام معظم رهبری با درایت خودشان موضوع را با صراحت اعلام کردند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: در کنار بحث های مربوط به فروش و خرید تسلیحات، آمریکا و متحدانش پرونده های جدیدی را پیش روی ملت ایران باز خواهند کرد زیرا به دنبال تمامیت خواهی هستند و یقینا در آینده چالش هایی را به وجود می آورند.

 

 

دیدگاه شما