آخرین اخبار

24. تير 1394 - 5:04   |   کد مطلب: 4236
مغرب پرس: نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه میزان فطریه رمضان سال شمسی ۹۴ را در استان به ازای هر نفر پنج هزار تومان اعلام کرد.

مغرب پرس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه میزان زکات فطره رمضان سال شمسی 94 را در استان کرمانشاه به ازای هر نفر پنج هزار تومان اعلام کرد.

 

 

به گزارش گروه ایثار و شهادت پایگاه خبری مغرب، آیت‌الله شیخ مصطفی علما ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم متدین استان کرمانشاه و با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر، میزان فطریه استان کرمانشاه را بر اساس قوت غالب گندم پنج هزار تومان به ازای هر نفر اعلام کرد.

 

 

وی گفت: این میزان فطریه بر همه مردم واجب است، اما کسانی که قوت غالب خانواده آن‌ها برنج باشد می‌توانند به ازای هر نفر 15 هزار تومان فطریه بپردازند.

 

 

علما همچنین میزان کفاره عمد و غیر عمد را به ازای هر روز دو هزار تومان اعلام کرد و تاکید کرد: روزه‌داران باید مبلغ فطریه خود را حتما تا قبل از اذان ظهر روز عید بپردازند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: روزه داران مبلغ فطریه خود را فقط به صندوق‌های دارای مجوز کمیته امداد بپردازند و از پرداخت آن به صندوق‌های غیر از کمیته امداد در هر مکانی که باشد، خودداری کنند.

 

 

امام جمعه کرمانشاه گفت: البته مومنین اختیار دارند در صورت سراغ داشتن نیازمند و یا هر فقیری در خانواده، اقوام، آشنایان و همسایگان این مبلغ را شخصا به آنها بپردازند.

 

 

گفتنی است، نماز باشکوه عید سعید فطر در ساعت 7.30 روز عید به امامت آیت‌الله شیخ مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه طبق سنوات گذشته در محل چهارراه بسیج برگزار اقامه خواهد شد.

دیدگاه شما