آخرین اخبار

2. خرداد 1394 - 16:24   |   کد مطلب: 4130
مغرب پرس : فریبا صادقیان در حاشیه مراسم تشییع و خاکسپاری مادرِ بازیگری کرمانشاه گفت: کسانی که قلب ثریا شیرزادی را شکستند امروز صاحب عذا شدند. چرا ثریا شیرزادی به اردیبهشت تئاتر کرمانشاه دعوت نشد؟ کسانی که در تئاتر کرمانشاه مسئولیتی دارند، از باند بازی دوری کنند.

مغرب پرس: فریبا صادقیان، هنرمند تئاتر و تلویزیون کرمانشاهی گفت: درگذشت خانم شیرزادی واقعه‌ای تلخ و غیرقابل جبران برای جامعه هنری استان بود و تا سال‌های سال نمی‌توانیم کسی همچون وی را داشته باشیم.

 

فریبا صادقیان افزود: خانم شیرزادی یکی از مفاخر استان بود که «مادر بازیگری کرمانشاه» لقب گرفت.

 

وی تصریح کرد: افتخار آفرینی‌های ایشان در جشنواره‌ فجر از افتخارات هنرمندان استان کرمانشاه بود.

 

صادقیان گفت: سال‌ها با هم در کارهای مختلف همکاری داشته‌ایم و در این سال‌ها، من ایشان را انسانی دلسوز، وارسته و مهربان شناختم که قلب رئوفی داشتند. اما مهربانی ایشان باعث نشد که پرمهری دیگران او را احاطه کند.

 

وی افزود: ثریا شیرزادی مورد بی‌لطفی مسئولین و کسانی قرار گرفت که خودشان را صاحب تئاتر و خانه هنرمندان کرمانشاه می‌دانند.

 

صادقیان تصریح کرد: دنیا زاد و مرگ است و همه این راه را در پیش دارند، اما چه خوب می‌شود که قبل از اینکه مرگ به سراغ‌مان بیاید، ما خودمان به سراغ همدیگر برویم و دست یکدیگر را بگیریم.

 

وی با اشاره به مشکلات مالی شدید ثریا شیرزادی گفت: ایشان در زندگی مشکلات زیادی داشت و این را تمامی هنرمندان استان می‌دانند.

 

این هنرمند تئاتر کرمانشاهی تاکید کرد: زمانی که نیاز بود، دست ایشان گرفته شود، هیچ مسئولی دست یاری به سویش دراز نکرد، اما الان که ایشان فوت شده، همان مسئولان خودشان را صاحب‌عذا خطاب می‌کردند و بارها در بلندگویی که بر سر مزار آورده بودند، با افتخار از آنها نام برده می‌شد.

 

صادقیان در ادامه بیان داشت: افرادی که امروز بر سر این مزار بودند و برای خودشان افتخار آفرینی کردند، سال‌های قبل کجا بودند، وقتی که خانم شیرزادی نیازمند کمک بود؟

 

وی افزود: خانه هنرمندانی که ثریا شیرزادی در آن دعوت نشده، دیگر خانه هنرمندان نیست و بهتر است تعطیل شود.

 

صادقیان در رابطه با آخرین تماس‌هایش با ثریا شیرزادی گفت: بعد از مراسم اردیبهشت تئاتر و افتتاح خانه هنرمندان، در 23 اردیبهشت ماه، با خانم شیرزادی ملاقات حضوری داشتم و حدود 2 ساعت با هم صحبت کردیم. خانم شیرزادی در این ملاقات گفت: برای مراسم اردیبهشت تئاتر و افتتاح خانه هنرمندان، حتی یک دعوت کوچک هم از من نشده و چرا باید آنجا، جایی برای من وجود نداشته باشد؟ و ایشان از این بابت بسیار ناراحت و دل‌شکسته بود.

 

وی افزود: خانم شیرزادی قصد داشتند برای پیگیری این عدم دعوت، بعد از بازگشت به کرمانشاه پیگیری کنند، اما عجل امانش نداد و روحش به ابدیت پرواز کرد.

 

صادقیان تاکید کرد: امور تئاتر کرمانشاه، امروز بر اساس ضابطه و قانون نیست و رابطه‌بازی بر تئاتر کرمانشاه حکمفرما شده. باند بازی در تئاتر کرمانشاه باعث شده هرکس که قدرت بیشتری دارد، کارش بیشتر پیش برود.

 

این هنرمند تئاتر و تلویزیون کرمانشاهی در پایان گفت: کسانی که در تئاتر کرمانشاه مسئولیتی دارند، از باند بازی بپرهیزند.

 

 

 

 

به نقل از طاق نیوز

دیدگاه شما