آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1394 - 0:55   |   کد مطلب: 4101
مغرب پرس: حجت الاسلام محمد حاج آخوند از روحانیون برجسته کرمانشاه اظهار داشت: جاهلیت دارای شاخصه هایی بوده که امروز شکل مدرن شده همان شاخصه ها را در قالب جاهلیت مدرن مشاهده می کنیم.
محمد حاج آخوند

مغرب پرس: حجت الاسلام محمد حاج آخوند در گفت و گو با خبرنگار گروه ایثار و شهادت پایگاه خبری مغرب اظهار داشت: جاهلیت دارای شاخصه هایی بوده که امروز شکل مدرن شده همان شاخصه ها را در قالب جاهلیت مدرن مشاهده می کنیم.

 

وی افزود: این بدان معناست که در زمان جاهلیت فساد و تعصب گرایی در اوج خود قرار داشته است به عنوان مثال در قبیله اوس و خزرج سال های سال با یکدیگر جنگ و نزاع داشتند و با کشتار و جنایت کینه و نفرت خود از طرف مقابل را افزایش می دادند.

 

حاج آخوند با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جاهلیت مدرن، اظهار داشت: همانگونه که امام خامنه ای به درستی بر این مسئله اشاره نمودند نه تنها همان شاخصه ها بلکه مدرن شده آن شاخصه ها را امروز مشاهده می کنیم.

 

وی همچنین اظهار داشت: اگر آن موقع چند صد نفر در طول چند ده سال کشته می شدند و این کشته شدن مختص به بزرگان و جنگاوران بود، متاسفانه امروز مشاهده می شود همان تعصب جاهلیت در قالب مدرن خودنماییی کرده و چند هزار را در طی چند روز به کام مرگ می کشاند.

 

امروز جاهلیت مدرن حتی به رسوم جاهلیت خود پایبند نیست

 

این مدرس حوزه های علمیه در خصوص رعایت نکردن رسوم عرب جاهلیت در زمان فعلی گفت: یکی دیگر از نکاتی که مقام معظم رهبری به زیبایی به آن اشاره نمودند آن بود که در جاهلیت قدیم جنگ در ماه های حرام اتفاق نمی افتاد .

 

حاج آخوند تصریح کرد: عرب جاهلیت بادیه نشین که سواد نداشت حریم ها را رعایت می کرد و در ماه های حرام رعایت آتش بس صورت می پذیرفت اما امروز جاهلیت مدرن حتی به رسوم جاهلیت خود پایبند نیست.

 

وی افزود: در مباحث دیپلماتیک گاهی صحبت ها به صورتی قابل قبول مطرح می شود اما رفتار شکل و رنگ دیگری به خود می گیرد که ملاک در مناسبات حرف ها نیست و رفتار می باشد.

 

آل سعود از حیث کودک کشی مانند رژیم صهیونیستی است

 

حاج آخوند همگرایی آل سعود و رژیم صهیونیستی را ناخوشایند توصیف کرد و اظهار داشت: به هر میزان که آل سعود ادعای حراست از اسلام داشته باشد ملاک قضاوت رفتار سیاستمداران آنها خواهد بود و الان مشاهده می شود که علیرغم آنکه خود را خادم حرمین شریفین می دانند اما هیچ تفاوتی از حیث کودک کشی با رژیم صهیونیستی ندارند.

 

این مدرس دانشگاه همچنین عنوان داشت: آل سعود همان رفتار رژیم صهیونیستی در غزه را امروز در شهرهای یمن تکرار می کند و از لحاظ سیاسی هم همان بهانه های واهی در سوریه را این بار در یمن تکرار می کنند و می گویند که می خواهیم از دولت قانونی آن حمایت کنیم که همان سیاست دنبال کردن اهداف رژیم صهیونیستی در منطقه می باشد.

 

دیدگاه شما