آخرین اخبار

21. ارديبهشت 1394 - 11:48   |   کد مطلب: 4087
مغرب پرس: يك صاحب نظر عشاير استان كرمانشاه در جواب به توهين شرم آور سايت حزب توسعه كرمانشاه به عشاير گفت: عشاير افرادي هستند كه ذي حق و ذي نفع در مسائل مختلف نظام هستند و اجاز نمي دهيم افرادي سودجو به اين قشر پاك و صادق توهيني كرده و در جهت تضعيف آنها حركتي انجام دهند.

مغرب پرس: پس از حادثه فرودگاه جده و اقدام شرم آور پلیس فرودگاه جده،  در اعتراض به این هتک حرمت  كمپينی تحت عنوان حمايت از پاسپورت ايراني در سراسر کشور راه اندازی شد که اقشار  مختلف مردم از بازاری و دانشجو گرفته تا مسئولین دولتی و دانشگاهیان در کمپین علیه تجاوز به دو نوجوان ایرانی شرکت کرده بودند.

 

به گزارش مغرب و به نقل از ریوار، جامعه عشایری استان کرمانشاه نیز در اقدامی به این کمپین پیوسته که متأسفانه از سوی دبیر حزب توسعه کرمانشاه با ادبیاتی توهین کننده عشایر را قشری بی سواد عنوان کرده که دنیای رویایی آنها  محصور در ییلاق و قشلاق  است.

 

توهین به عشایر

 

 انتشار این خبر در فضای مجازی موجب عصبانیت جامعه عشایری استان کرمانشاه شد كه كماكان شخصيت هاي صاحب نظر عشاير  استان كرمانشاه با جبهه گيري در اين خصوص ،توهين كنندگان به عشاير را محكوم كرده و خواستار  برخورد قاطع مسئولين با اين چنين افراد هستند.

 

در زير متن سخنان يكي ديگر از صاحب نظران عشاير را در اين خصوص مشاهده مي كنيد.

 

بسم الله الرحمن الرحيم

سید مرشد حسینی هستم از کشاورزان و خدمتگزاران بخش سیر فیروزآباد کرمانشاه که در ابتدا بایستی مسائلی را پیرامون نقش عشایر واقدامات ویژه ای که برای نظام داشته و دارند اشاره کنم که حضور در صحنه های مختلف  و مسائل سرنوشت ساز کشور مفید واقع شده  واقعاً افرادی ذی نفع و ذی حق بوده ایم.

 

وی گفت: همانطوری که امام راحل عشایر را چشم و چراغ مملکت و ذخایر انقلاب نامیده است ، به حق این قضیه برای همه ملت ايران قابل برآورد و قابل توصیف است که عشایر در جبهه های مختلف  ومسائل مهم کشور چه قبل و چه بعد از انقلاب نقش موثری داشته اند.

 

حسینی تصریح کرد: با  پیروزي انقلاب و شروع جنگ تحمیلی، عشایر بخصوص عشایر استان کرمانشاه در دو جبهه ایفای نقش کردند که یکی از آنها درگیری با گروهک های ضد انقلاب  و شرکت در جنگ های نامنظم (گمجن) بود كه خصلتاً به عنوان سينه ستبر ايران به جنگ با دشمن رفتند و گواه آن شهدا و جانبازان هستند  و دیگری فعالیت در جبهه تولید ،علی رقم وجود آماج حملات  و بمبارانهاي مختلف  بود كه يك نقش پشتوانه اي براي كشور محسوب مي شد.

 

سيد مرشد حسيني

این صاحب نظر عشایر در ادامه با اشاره به اتفاق فرودگاه جده،  این اتفاق را موجب خدشه دار شدن شخصیت ایرانیان و از بین رفتن عزت زائرین عنوان کرد و گفت: مردم ايران با توجه به يك عرق ملي براي زيارت عتبات عاليات و انجام يكي از فروع هاي دين  در قالب حج تمتع و عمره  به اين مكان سفر مي كنند كه اخيراً با يك اقدامي از سوي افرادي نابخرد و بي ايمان مواجه شدند و هدف آنها هم خدشه زدن به آبرو و شخصيت ايرانيان بود.

 

وي گفت: با توجه به اين اتفاق، مردم عشاير نيز به عنوان يكي از اقشار تشكيل دهند ملت ايران  خواستار رسيدگي مسئولين بالاخص رئيس جمهور محترم ايران، به اتفاق مذكور و تلاش در راستاي حفظ شخصيت مردم ايران هستند تا انشالله از پايمال شدن خون شهدا نيز جلوگيري شود.

 

اجازه نميدهيم افرادي سودجو به عشاير توهين كنند

سيد مرشد حسيني در ادامه به توهين حزب توسعه كرمانشاه به عشاير اشاره كرد و در يك توضيح مقدماتي گفت: عشاير يك  بافت پاكي هستند كه در هيچ وقت در مسائل منفي براي مملكت نقش نداشته اند و با عقيده و مرام پاك هم در زندگي روزمره  خود و هم در اهداف نظام، هميشه همراه بوده  و داراي شخصيت هايي قابل حرمتي هستند.

 

وي افزود: مردم عشاير يك قشر فهيم  و زحمتكش هستند كه خيلي از خادمين و خدمتگزاران به نظام  نيز از دل همين عشاير برخواسته اند و اگر كسي به اين قشر توهيني كند نشان كم لطفي ،بي تدبيري وبد بر آوردي آن شخص است.

 

به گفته وي ،  بافت عشاير  يك بافتي نيست كه از ديروز يا پريروز تشكيل شده باشد و جز، نهاد يا گروه هايي نيست كه 10 روز پيش تشكيل شده، بلكه اينها داراي شخصيت هاي معنوي  وماندني اند و قدمت آنها در دل تاريخ ثبت شده است و ما اجازه نمي دهيم شخص يا افرادي سودجو  به شخصيت اين قشر صادق ، پاك   و خدمتگذار كه در تمام جوانب هميشه نقش مثبتي ايفا كرده اند توهيني داشته  و رويه و شخصيت آنها را خدشه دار كند.

 

حسيني با اشاره به اينكه وزارت جهاد كشاورزي مختص به كشاورزان و عشاير است ،ادامه داد: همانطوري كه ما تا رده دولت نماينده داريم و در مجلس از آراي همين مردم روستايي و عشاير افرادي انتخاب مي شوند  ،نشان از نقش اين مردم در جوانب مختلف  و مسائل سياسي كشور دارد كه در جهت پيشبرد اهداف نظام حركت مي كنند.

 

اين صاحب نظر عشاير در پايان با تأكيد بر اينكه خواستار برخورد مسئولين با توهين كنندگان به عشاير هستيم، ادامه داد:‌اجازه نمي دهيم كسي با عزت عشاير بازي بكند و بخواهد آنها را در اينگونه مسائل تضعيف  كند.

دیدگاه شما