آخرین اخبار

9. ارديبهشت 1394 - 11:35   |   کد مطلب: 4018
مغرب پرس: جواد جعفری عضو شوای اسلامی شهر کرمانشاه اظهار داشت: در جاهایی که مردم فرصت ورود مستقیم به برخی مقوله ها مانند قانونگذاری را ندارند شورا نقش واسطه مستقیم از طرف مردم را انجام می دهد.

مغرب پرس: جواد جعفری عضو شوای اسلامی شهر کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری مغرب اظهار داشت: اگر بحث شورا در یک نظام مشارکتی مطرح شود و شورا بتواند نقش خود را در نظام جمهوری اسلامی ایفا نماید بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

 

وی افزود: در جاهایی که مردم فرصت ورود مستقیم به برخی مقوله ها مانند قانونگذاری را ندارند شورا نقش واسطه مستقیم از طرف مردم را انجام می دهد.

 

جعفری با تشریح شروط تحقق این امر اظهار داشت: تحقق این امر لازم و ملزومی دارد ، یکی آنکه مردم با درایت نمایندگان خود را انتخاب کنند و دوم آنکه مدیرانی که عهده دار امورات شهری و استانی هستند به نقش شوراها و مردم احترام بیشتری بگذارند.

 

وی ادامه داد: در این صورت است که شورا می تواند نقش مثمر ثمری در پیشبرد اهداف مردم داشته باشد.

 

این عضو شورای شهر کرمانشاه در خصوص نقش شورا و قدرت شهردار برای اداره شهر اظهار داشت: رابط دوجانبه و متقابلی را برای شورا شهر و شهردار تصویب شده است که در صورت اجرای آن به یک تعامل سازنده منجر خواهد شد.

 

وی همچنین گفت: اگر ما به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر طبق قانون که مشخص شده عمل نماییم طبیعتا کارها به صورت مطلوب پیش خواهد رفت و اگر در مقابل شهردار با سازمانی که دارد در تعامل با شورا اقدام نماید کارها خوب پیش می رود.

 

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تاکید بر اجرای صحیح قانون توسط طرفین شورا و شهرداری ، تصریح کرد: اگر هریک از طرفین سیاست تساهل و تسامح و یا زیاده خواهی را در پیش بگیرد مشکلات بسیاری را در کارها شاهد خواهیم بود.

 

جعفری در خصوص ساعت کاری اعضای شورای اسلامی شهر اظهار داشت: در قانون ساعت کاری مشخصی برای اعضای شورا تعریف نشده است و در حد توان وقت گذاشته می شود که اغلب بیش از ساعات اداری رتق و فتق امورات زمان می برد به طوریکه برخی دوستان از اوایل صبح تا شب پیگیر کارها هستند.

 

وی سطح رفاه زندگی اعضای شورای شهر را مانند مردم طبقه متوسط جامعه دانست و گفت: غالبا افراد شورای اسلامی شهر سطح زندگی طبقه متوسط را شامل می شوند و مرفه به حساب نمی آیند اما ممکن است پس از ورود به شورا از طبقه متوسط فاصله بگیرند و مرفه شوند.

 

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصور درآمد نجومی اعضای شورای شهر را اشتباه توصیف کرد و گفت : قانون میزان درآمد مستقیم اعضای شورا را مشخص کرده است و درآمدهای جانبی را کاری ندارم.

 

وی همچنین ادامه داد: درآمد اعضا به صورت حق الجلسه محاسبه می شود که هر عضو شورا تا ۵۰ ساعت می تواند حق الجلسه دریافت نماید اما به طور متوسط رقم بالایی را شامل نمی شود و شاید از رقم یک کارمند هم پایین تر باشد.

 

جعفری با بیان اینکه شورا پلی به سوی نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیست، اظهار داشت: در خاطر من نیست که در استان کرمانشاه شخصی از اعضای شورای شهر به عنوان نماینده به مجلس شورای اسلامی راه یافته باشد.

 

وی در پایان عنوان داشت : البته این موضوع غیرقابل انکاری است که اگر یک عضو شورا عملکرد قابل قبولی داشته باشد و بتواند با حفظ آرای خود میزان نفوذ را گسرش دهد خواهد توانست به مجلس شورای اسلامی هم راه پیدا کند چون آنچه که مردم را جذب خواهد نمود کار صادقانه است.

دیدگاه شما