آخرین اخبار

7. ارديبهشت 1394 - 11:30   |   کد مطلب: 4007
مغرب پرس: سومین جلسه انتخاب شهردار کرمانشاه در حالی تا ساعات دیگر آغاز خواهد شد که تلاشها برای پیروزی برخی از گزینه های فاقد صلاحیت با پرونده های مفتوح تخلف از سوی احزاب تکنوکرات همچنان ادامه دارد.

مغرب پرس: ماه هاست که شهر کرمانشاه در حوزه مدیریت شهری با مجموعه ای از مشکلات ریز و درشت و عجیب و غریب دست و پنجه نرم می کند.

 

به گزارش مغرب، جلسات انتخاب رئیس شورای شهر و درگیری های لفظی بین اعضای شورا که منجر به برخی افشاگری های کم سابقه علیه یکدیگر شدند شاید نقطه اوج این مشکلات و تدوین رنج نامه ای تازه برای کرمانشاه بود.

 

فشارهای نامتعارف چندین ماهه بر شهردار پیشین کرمانشاه و استعفای وی در آستانه سال 94 نیز برگ دیگری در کارنامه مدیریت شهری کرمانشاه افزود تا شورای شهر گامی دیگر در خلاف عهد خود با مردم برداشته باشد.

 

احضارها و بازداشت های پیاپی اعضای متخلف شورای شهر کرمانشاه هم که گل سرسبد خدمات آنها بود که البته چندان تأثیری بر اعتماد به نفس نمایندگان وظیفه شناس مردم در شورای شهر کرمانشاه نداشت.

 

دوشغله بودن برخی دیگر از اعضای شورای شهر هم که به دستور وزارت کشور برای سلب عضویت آنها منجر شد همچنان با چشم پوشی استانداری کرمانشاه از اجرای قانون خاک می خورد.

 

این روزها هم که جدال پایاپای برای انتخاب شهردار با برخی از بد اخلاقی ها و تلاش های نامتعارف برای به قدرت رساندن افرادی ادامه دارد که می تواند مصداق بارز سپردن اداره امور به نا اهلان باشد.

 

دو جلسه هفته جاری و گذشته شورای شهر بدون نتیجه برای انتخاب شهردار پایان یافت و امروز بدون فاصله باز هم رای گیری برای انتخاب شهردار در دستور کار خواهد بود.

 

پروسه ای که با نقش بستن سوالات متعدد در ذهن مردم در حال طی شدن است. آیا برخی از اعضای شورای شهر به دنبال سپردن عنان شهرداری کرمانشاه به فردی هستند که پرونده مفتوح تخلف در کمیسیون ماده 100 دارد؟

 

آیا برخی از رای دهندگان به دنبال نشاندن افرادی بر کرسی مدیریت شهری کرمانشاه هستند که از نزدیکان آنها در صف معدومین و البته گروهک منافقین و ضد انقلاب قرار دارند؟

 

آیا حتی در صورت انتخاب، نهادهای امنیتی و نظارتی صلاحیت چنین انتخابی را تأیید خواهند کرد؟

 

اعضای شورای شهر کرمانشاه که برخی از آنها در دایره نیروهای وابسته به نهادهای انقلابی و روحانیت هستند باید با کمی تأمل و توجه به مصالح کلان شهر کرمانشاه در راستای عمل به وظایف خود در برابر تصمیمی که خواهند گرفت به مردم پاسخ گو باشند.

 

تردیدی نیست که احزاب سیاسی تکنوکرات که فشارهای خود را برای گزینه های فاقد صلاحیت های اولیه آغاز کرده اند این لابی ها را در ساعت های نزدیک به سومین جلسه انتخاب شهردار که تا ساعاتی دیگر آغاز خواهد شدت خواهند بخشید اما فارغ از نتیجه قطعا عملکرد آراء ممتنع و موافق با افراد فاقد صلاحیت در بوته نظارت و قضاوت مردم خواهد بود.

 

 

 

به نقل از مرصادنیوز

دیدگاه شما