آخرین اخبار

2. ارديبهشت 1394 - 12:12   |   کد مطلب: 3990
مغرب پرس: یکی از صاحب نظران عشایری استان کرمانشاه در منطقه میاندربند در اعتراض به هتاکی اخیر اصلاح طلبان اظهار داشت: هر کس به اندیشه و شکوه عشایر دست درازی کند، عاقبت خود در آتشی که افروخته است می سوزد.

به گزارش پایگاه خبری مغرب و به نقل از ریوار؛ پس از حادثه فرودگاه جده و اقدام شرم آور پلیس فرودگاه جده،  در اعتراض به این هتک حرمت  كمپينی تحت عنوان حمايت از پاسپورت ايراني در سراسر کشور راه اندازی شد که اقشار  مختلف مردم از بازاری و دانشجو گرفته تا مسئولین دولتی و دانشگاهیان در کمپین علیه تجاوز به دو نوجوان ایرانی شرکت کرده بودند.

 

جامعه عشایری استان کرمانشاه نیز در اقدامی به این کمپین پیوسته که متأسفانه از سوی دبیر حزب توسعه کرمانشاه با ادبیاتی توهین کننده عشایر را قشری بی سواد عنوان کرده که دنیای رویایی آنها  محصور در ییلاق و قشلاق  است.

 

توهین به عشایر

 

 انتشار این خبر در فضای مجازی موجب عصبانیت جامعه عشایری استان کرمانشاه شد که در زیر گفتگو با یکی از سران عشایر استان کرمانشاه پیرامون همین موضوع را مشاهده خواهید کرد.

 

"بیژن کلوچه" یکی از صاحب نظران عشایر  ایل کلهر - طایفه احمدوند در منطقه میاندربند است که پیرامون توهین حزب اصلاح طلب کرمانشاه به قشر عشایر ،مطالبی  را با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری ریوار در میان گذاشته و می گوید: هر کس به اندیشه و شکوه عشایر دست درازی کند، عاقبت خود در آتشی که افروخته است می سوزد.

 

وی گفت: آنان که به بهانه هایی غیر قابل قبول عشایر را مورد هجوم قرار میدهند دارای کمترین دیدگاه هستند و از این افراد نباید چیزی بیشتر از این را انتظار داشت.

 

بیژن کلوچه با اشاره به اینکه عشاير ذخاير زنده و پويا يك جامعه هستند که با كم ترين سرمايه، بهترين و بیشترین سود دهی را دارند، اضافه کرد: این قشر با  اصالت وریشه دار برای جامعه یک قطب مثبت محسوب می شوند که با جان و دل مشغول سازندگی هستند.

 

وی تصریح کرد: عشایر از جمله افرادی هستند که اصل و هدف کارشان بر مبنای صداقت است و  آنان همان کسانی هستند كه دل بكار بسته اند و به هيچ قيمتي شكست را قبول نمي كنند حتي به قيمت جانشان.

 

این صاحب نظر عشایری ادامه داد: ما جامعه عشایری نسبت به دیگر اقشار مردم خود را برتر نمی دانیم و به هیچ گروه خاصی نیز تعلق نداریم، اما آنجا که لازم بوده است بسازیم و حضور داشته باشیم، با عمل ثابت کرده ایم که می توانیم.

 

به گفته وی ،ترس از واقعیت سبب به بی راه رفتن می شود و کسی که به عشایر توهین کرده است به مانند کسی است که به دید محدود خود به چشم کور یک فرد نابینا طعنه میزند، زیرا بی سواد خواندن عشایر برای تحقق اهداف یک شخص یا گروه به گمانم جوابی جز سکوت نمی توان برایش در نظر گرفت.

 

بیژن کلوچه از رشاداتهای جامعه عشایری در دوران دفاع مقدس سخن گفت و افزود: زمانی که دشمن با هر ترفندی مرزهای سومار، دهلران، نفت شهر و ... را مورد هجوم قرار می داد همین عشایر بودند که با به خطر انداختن جان و سرمایه خود  در مرزهای کشور سینه سپر کردند تا اینکه از زبان امام راحل به عنوان مرزداران کشور شناخته شدند، حال چه شده است که مورد سوءظن و سوءنیت قرار گرفته اند؟

 

وی در  ادامه خاطر نشان کرد: خواستگاه جامع عشایری که خود حافظان این مرز و بوم هستند حفظ شرف و غیرت این قشر است تا مبادا هر قشری آن را زوال سازد.

دیدگاه شما