آخرین اخبار

27. فروردين 1394 - 9:04   |   کد مطلب: 3952
مغرب پرس:مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه اظهار داشت: ایجاد فضای سبز و تصفیه خانه مرکزی در شهرک های صنعتی از مهمترین برنامه های این شرکت در سال جدید است.

مغرب پرس: شاهپور قنبری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری مغرب اظهار داشت: شرکت شهرک های صنعتی در بحث اقدامات زیست محیطی در دو حوزه فعالیت داشته است .

 

وی افزود: یکی آنکه ایجاد فضای سبز در شهرک های صنعتی است که هم اکنون ۱۶ درصد از اراضی فاز عملیاتی شهرک ها دارای فضای سبز می باشند و ۲۲۰ هزار اصله درخت غرس شده است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه همچنین گفت : حدود ۲۱۶ هکتار از زمین های شهرک ها را به فضای سبز اختصاص داده ایم و مساحت فضای سبز در شهرک های استان مثال زدنی است.

 

قنبری ایجاد تصفیه خانه پساب واحدهای صنعتی را دیگر محور اقدامات این شرکت عنوان کرد و اظهار داشت: در حوزه ایجاد تصفیه خانه پساب واحدهای صنعتی هم اکنون ۷۹٪ از واحدهای صنعتی بهره بردار تحت پوشش تصفیه خانه فاضلاب می باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: بحث دیگر ایجاد تصفیه خانه مرکزی در شهرک های صنعتی است به این معنا واحدهای صنعتی که تولید دارند پساب واحد خود را پیش تصفیه کنند و به حد استاندارد برسانند و تحویل تصفیه خانه مرکزی شهرک صنعتی بدهند.

 

قنبری هدف از این اقدامات را حفاظت از محیط زیست عنوان کرد و گفت : در تصفیه خانه مرکزی پساب واحدهای صنعتی در حد آب های سطحی تصفیه می شود و تحویل محیط پذیرنده قرار داده می شود که مجموع این اقدامات در راستای حفاظت و حراست از محیط زیست خواهد بود.

دیدگاه شما