آخرین اخبار

16. فروردين 1394 - 15:00   |   کد مطلب: 3919
مغرب پرس: اقتصاد دان برجسته دانشگاه های استان کرمانشاه در تبیین توافق هسته ای روز های اخیر اظهار داشت: نمی توان از این توافق انتظار معجزه داشت و ایجاد انتظار معجزه در مردم هم کار اشتباهی است که نباید انجام شود و مسئله این است که اوضاع بر روال عادی خود بیفتد .

مغرب پرس: اقتصاد دان برجسته دانشگاه های استان کرمانشاه در تبیین توافق هسته ای روز های اخیر در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی مغرب اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که این توافق انجام شد و نظر بنده کاملا مثبت و امیدوارانه است.

 

وی در خصوص میزان امتیاز های گرفته و داده شده از سوی ایران و ۵+۱ گفت: آنگونه که مشخص است تعادل برقرار است و هر دو گروه سعی کرده خود را در این میان ببیند اما حدی که ایران توانسته از گروه ۵+۱ امتیاز بگیرد حد مناسبی است.

 

وی همچنین گفت: قبلا و در سال ۸۴ ما همین شرایط را داشتیم و پای میز مذاکره رفتیم، پروتکل الحاقی را اجرا کردیم،پادمان را اجرا نمودیم و فعالیت ها تعلیق کردیم اما چیزی عاید ما نشد و اجازه داشتن حتی یک عدد سانتریفیوژ را به ما ندادند اما اکنون و پس از مذاکرات امتیازات فراوانی را به دست آوردیم.

 

دل انگیزان امتیازات به دست آمده را خوب ارزیابی کرد و گفت : ما توانستیم ۶۰۰۰ سانتریفیوژ داشته باشیم و مراکز هسته ای ما تعطیل نخواهند شد.

 

وی افزود: مذاکرات نفس گیر بود و این امتیازات به سختی به دست آمد و همین امر سبب واکنش مثبت بازارهای مالی و اقتصادی به توافق هسته ای شد.

 

اقتصاددان برجسته دانشگاه های استان کرمانشاه در خصوص وضعیت بازار پس از توافق هسته ای اظهار داشت‌: نتیجه توافق هسته ای را امروز در بازار سرمایه مشاهده کردیم و همه بورس ها در جهت مثبت قرار گرفتند .

 

وی افزود: امروز شاهد بودیم که تمام سهام ها صف خرید داشت و این نشان از امیدواری مردم به آینده اقتصادی دارد.

 

دل انگیزان در خصوص تاثیر توافق هسته ای بر جیب مردم گفت: نمی توان از این توافق انتظار معجزه داشت و ایجاد انتظار معجزه در مردم هم کار اشتباهی است که نباید انجام شود و مسئله بر این است که اوضاع بر روال عادی خود بیفتد .

 

وی خاطر نشان کرد: الآن شرایط اقتصادی ایران در روالی قرار می گیرد که می توان به آینده آن امیدوار بود ،با جهان تعامل کرد و اگر معاملاتی انجام می شود به راحتی بتوانیم پول آن را جابجا کنیم .

 

دل انگیزان با بیان اینکه امروز فقط چارچوب های رسیدن به توافق را مشخص کرده ایم، اظهار داشت: امروز تفاهم بر سر چارچوب های رسیدن به توافق ایجاد شده و خود توافق حاصل نشده است .

 

وی گفت: باید در ماه های آینده مذاکرات برای تفاهم بر سر مفاد توافقنامه ادامه یابد اما امروز دیگر زبان تهدید از سوی کشورهای جهان در این روند کارساز نخواهد بود و این دستاوردی برای ملت ایران است.

 

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما