مطالب بین الملل

پشت پرده آل سعود ستیزی دولت
باز هم تماس، باز هم ظریف
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
مغرب پرس: بهروز کمالوندی گفت: ما دیروز مرحله نهایی خروج قلب راکتور اراک را انجام دادیم و امروز هم تا حدود یک ساعت پیش کار ما کاملاً تمام شد و عصر امروز توسط بازرسان آژانس راستی آزمایی می شود.
مغرب بررسی می کند؛
مغرب پرس: رویاپردازی و تخیل در عالم سیاست دولت بنفش نمونه های فراوانی دارد و این درحالیست که شمار سیاستمداران دارای «تخیلات شاعرانه» در سال های اخیر بین اصلاح طلبان بسیار زیاد شده است.
مغرب پرس: بررسي متن توافق نهايي و پيوست هاي آن بيانگر اين است که فکت شيت کاخ سفيد از توافق لوزان کاملا درست بوده و در وين همان اصول مطرح شده در فکت شيت آمريکايي ها، تبيين شده است.
مغرب پرس: حجاب غیرمتعارف یکی از زنان حاضر در هیات همراه وزیر خارجه ایتالیا در دیدار با حسن روحانی، برای چندمین بار در ماه های اخیر حاشیه ساز شده است.
بررسي تناقض گويي هادرباره قطعنامه هاي شوراي امنيت عليه ايران/
براي روشن شدن مساله براي اعضاي تيم مذاکره کننده ايران در ابتدا بايد گفت که منشور ملل متحد داراي ۱۹ فصل و ۱۱۱ ماده است، که قطعنامه هاي صادر شده از سوي شوراي امنيت يا اشاره به هيچ موادي از منشور ملل متحد نمي کنند (مثل قطعنامه ۱۸۰۳) ، يا ذيل «يک يا چند» ماده از منشور ملل متحد قرار دارند (مثل قطعنامه ۱۹۲۹ و ۲۲۳۱) يا ذيل يک فصل از منشور قرار ميگيرند (مثل قطعنامه ۱۹۷۳)
مغرب گزارش می دهد؛
مغرب پرس: اینکه ایران به دانش و فناوری هسته‎ای دست پیدا کرده است، را باید نقطه کانونی همه بهانه‎های این سال‎ها در قبال برنامه هسته‎ای ایران دانست.
مغرب بررسی می کند؛
مغرب پرس: یکی از موارد جالب در قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل که برای تأیید برجام تصویب شد، آن است که اگر ایران به نقض عهد آمریکا یا کشورهای دیگر ۱+۵ اعتراض کرده و بر اعتراض خود اصرار کند، تنها اتفاقی که می‌افتد تحریم دوباره ایران است!
مغرب پرس: حجت السلام و المسلمین سید محمود نبویان روز ۲۵ تیر ۹۴ با حضور در جمع طلاب و دانشجویان موسسه پژوهشی امام خمینی ره به نقد و بررسی متن برنامه جامع مشترک اقدام پرداخت. در ادامه صوت کامل این سخنرانی به همراه پاورپوینت بررسی تطبیقی داده و ستانده ایران بر اساس متن موجود را می بینید.
مغرب پرس: کمیسیون روابط بین الملل بسیج مستضعفان در خصوص پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل پیرامون توافق هسته ایی بیانیه ای صادر کرد.
مغرب پرس: شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه مربوط به برجام را با رأی مثبت تمامی اعضا تصویب کرد.
گزارش مغرب از توافقی که هنوز مورد تایید نظام نیست؛
مغرب پرس: تا ساعاتی دیگر متن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در رابطه با پرونده هسته ای ایران در دستور کار قرار خواهد گرفت که منافات اساسی با مصالح ملی ایران اسلامی دارد.

صفحه‌ها