آخرین اخبار

1. بهمن 1394 - 17:36   |   کد مطلب: 4322
مغرب پرس: روز گذشته بود که بنگاه شایعه پراکنی بریتانیای پلید راهکاری را به دولت بنفش و شخص رییس جمهور پیشنهاد داد که با دقت در سخنرانی امروز حسن روحانی،ردپایی از این برنامه مذموم قابل مشاهده است.

مغرب پرس: حجت‌الاسلام حسن روحانی طی سخنانی در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور سخنان تندی در تضعیف شورای نگهبان ایراد نمود که در بین روسای جمهور ایران اسلامی ،به غیر از زمان ریاست دولت های هفتم و هشتم که سرانجام به رهبری شورای فتنه  ۸۸ نایل آمد!، کمتر مسبوق به سابقه بوده است.

 

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری مغرب، روز گذشته بود که بنگاه شایعه پراکنی بریتانیای پلید راهکاری را به دولت بنفش و شخص رییس جمهور پیشنهاد داد که با دقت در سخنرانی امروز حسن روحانی،ردپایی از این برنامه مذموم قابل مشاهده است.

 

بی بی سی در بخشی از گزارش خود روحانی را به حمله به شورای نگهبان دعوت می کند که بسی تاسف آور است.

 

بنگاه شایعه پراکنی غرب در رابطه با انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی به مرور اتفاقات مجلس هفتم پرداخت و نوشت : اصلاح طلبان در آن زمان با تهدید به استعفا هیجان آفرینی کردند اما از عهده کار برنیامدند و باعث ناامیدی حامیان خود شدند.

 

 

وبسایت بی‌بی‌سی نوشت: «رایزنی بر سر موضوع صلاحیت‌ها» موثرترین کاری است که از روحانی در زمین واقعی سیاست ایران برمی‌آید. 

 

اتفاقی که در کمال ناباوری در سخنان امروز رییس جمهور افتاد و روحانی در چند نوبت به دستور خود مبنی بر رایزنی با شورای نگهبان تاکید کرد.

 

روحانی طی انتقاداتی شدید به شورای نگهبان عنوان داشت :  چرا در انتخابات آدرس غلط به مردم می‌دهیم و چرا دو اصل را چسبیده‌ایم ( تعهد به دین اسلام و التزام به قانون اساسی و ولایت فقیه) و بقیه اصول را کنار قرار داده‌ایم. این افراد می‌خواهند در مجلس چه کنند؟ باید بهترین‌ها را به مجلس بفرستیم و در این شرایط منطقه و سیاست پیچیده جهانی و این دولت که با معضلاتی عجیب و غریبی روبه‌رو شده‌اند و کشورهایی که امروز با نفت اداره می‌شوند چه وضعی دارند؟
 
 
 
وی در گوشه ای دیگر از سخنان خود اظهار داشت: مجلس خانه ملت است نه خانه یک جناح و اگر قرار است یک جناح باشد و یک جناح نباشد، انتخابات نمی‌خواهد همه آنها به مجلس بروند.
 
 
 
 
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم که بهترین‌ها را برگزینیم و قانون اساسی می‌گوید دولت مجری انتخابات است،‌ وزارت کشور مجری انتخابات است و ناظر بر انتخابات را شورای نگهبان می‌داند. بنابراین باید دقت شود چراکه این مرزها به هم نزدیک می‌شوند و مخلوط می‌شوند و بهترین راه، امروز هنوز هم گفت‌وگو، رایزنی، مذاکره، مشورت است.
 
 
روحانی به دستور خود به وزرا نیز اشاره داشت و گفت: من هم از وزیر کشور و هم از وزیر اطلاعات خواسته‌ام که اولاً کاملاً با شورای نگهبان همکاری کنند و از دو ماه پیش تأکید کردم و همین امروز هم از آنها می‌خواهم رایزنی‌های خود را ادامه دهند و البته از طرف من معاون اول نیز رایزنی‌هایی را با شورای نگهبان شروع کرده است.
 

دیدگاه شما