آخرین اخبار

25. دى 1394 - 23:24   |   کد مطلب: 4299
مغرب پرس: از روزهای آغازین اعلام پایان ماراتن ۱۲ ساله پرونده هسته ای ایران، دولتمردان دولت تدبیر کلیدواژه ای را وارد ادبیات سیاسی خود کردند که اغراق در تفسیر آن کاملا واضح و مشهود بود .

مغرب پرس: از روزهای آغازین اعلام پایان ماراتن ۱۲ ساله پرونده هسته ای ایران، دولتمردان دولت تدبیر کلیدواژه ای را وارد ادبیات سیاسی خود کردند که اغراق در تفسیر آن کاملا واضح و مشهود بود .

 

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری مغرب، از همان لحظه‌ای که دوربین رسانه‌های بین‌المللی تصویر سیاستمداران را از اروپا به جهان مخابره کردند و خبرنگاران نیز در رسانه‌های عمومی نوشتند که ماراتن ۱۲ ساله مذاکرات هسته‌ای میان ایران و کشورهای غربی به پایان رسید، مسئولان ارشد دولت در ایران همواره این مذاکرات و نتیجه نهایی آن را یک افتخار و دستاورد بزرگ ملی خواندند.

 

 
دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور پس از امضای رسمی برجام توسط تیم مذاکره کننده کشورمان بارها از آن با عنوان «افتخار ملی» یاد کردند:
 
 
- اگر دولت توانست در مذاکرات هسته‌ای به افتخاری تاریخی دست یابد، این نتیجه حضور و حمایت مردم بود. (۱۳/۷/۹۴)
 
 
- شما در تمام قرون و اعصار موردی را سراغ ندارید که یک کشور در حال توسعه در برابر پنج عضو دائم شورای امنیت... بنشیند و دو سال مذاکره پی‌ در پی کند و به سندی دست یابد که هیچ‌کس در دنیا نتواند منکر آن شود که این سند، توفیق و افتخاری بزرگ به حساب می‌آید. (همان)
 
 
- سند مذاکرات، افتخار ملت ایران است و نمی‌دانم کسانی که می‌خواهند این افتخار را زیر سوال ببرند، می‌خواهند به نفع چه کسی کار کنند. (همان)
 
 
- برجام پیروزی عظیم سیاسی ملت ایران است. (۱۱/۸/۹۴)
 
 
دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و دکتر علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی نیز در سخنان خود همواره از برجام به عنوان «یک سند عزت و افتخار ملی» نام برده‌اند:
 
 
- ظریف: برجام، یک سند عزت برای کشور ایران است. (۵/۶/۹۴)
 
 
- صالحی: برجام، تاج و سند افتخار برای ملت ایران خواهد بود و منافع و حاکمیت ملی حفظ می‌شود. (۱۹/۷/۹۴)
 
 
بسیاری دیگر از نزدیکان و اعضای دولت نیز در سخنرانی‌های خود، بارها بر افتخارآمیز بودن برجام و نتیجه مذاکرات هسته‌ای تاکید کرده‌اند که نگاهی به بایگانی سایت‌های خبری می‌تواند موارد متعددی از این سخنان را برای مخاطبین روشن کند.
 
 
بر همین اساس و با توجه به هم‌نظر بودن نگارنده با مقامات دولت یازدهم مبنی بر افتخارآمیز بودن برجام، لازم است تا مراحل اجرا و عملیاتی شدن این سند عزت و تاج افتخار ملت ایران از سوی رسانه ملی برای همه مردم به نمایش گذاشته شود تا همه مردم بتوانند فارغ از سیاه‌نمایی‌های مطبوعات منتقد، شاهد دستاوردهای غرورآفرین برجام برای منافع ملی ایران باشند.
 
 
در همین زمینه و با توجه به آغاز عملیات خروج قلب رآکتور آب سنگین اراک از مخزن و پر کردن سیلندرهای آن با سیمان، این درخواست جدی از رسانه ملی وجود دارد که تمامی مراحل این اقدام و عملیات غرورآفرین - با همه جزئیات آن نظیر نحوه تهیه ملات سیمان و بتن‌ریزی در تک تک سیلندرهای قلب رآکتور – از شبکه‌های سراسری پخش شود و خبرنگاران صداوسیما نیز در گفتگو با مقامات فنی سازمان انرژی اتمی در جریان ریز جزئیات این اقدام عزتمندانه قرار بگیرند.

 

 
 
قطعا هرگونه کوتاهی رسانه ملی در استجابت این درخواست نشان از تشکیل یک تیم رسانه‌ای علیه دولت در سازمان صداوسیما به منظور تخریب دستاوردهای غرورآفرین دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم و در راس آن سند عزتمندانه‌ای با نام برجام است که باید به صورت رسمی از سوی تیم حقوقی دولت پیگیری شود.

 

 
پخش نحوه اجرایی شدن برجام که رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی دیگر از فعالین سیاسی کشور در دولت و مجلس آن را «غرورآفرین، افتخارآمیز و تاج عزت» نامیده‌اند، بدیهی‌ترین اقدامی است که باید از سوی رسانه ملی صورت بگیرد تا مردم در جریان دستاوردهای دولت قرار بگیرند و با چشمان خود ببینند که چگونه درون سیلندرهای رآکتور آب سنگین اراک به عنوان یکی از درخشان‌ترین دستاوردهای علمی دانشمندان جوان کشور، بتن‌ریزی می‌شود تا برجام به عنوان سند عزت کشور اجرایی شود.

دیدگاه شما