آخرین اخبار

27. مرداد 1394 - 19:37   |   کد مطلب: 4282
مغرب پرس: رویاپردازی و تخیل در عالم سیاست دولت بنفش نمونه های فراوانی دارد و این درحالیست که شمار سیاستمداران دارای «تخیلات شاعرانه» در سال های اخیر بین اصلاح طلبان بسیار زیاد شده است.

مغرب پرس: در ایران هم مثل همه جای دیگر، هر ازچندگاهی پدیده ای خاص به منصه ظهور می رسد! با این تفاوت که اصولا آب و هوای ایران؛ همانگونه که قهرمان پرور است، پدیده پرور نیز می باشد!

 

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری مغرب، گستره  این پدیده از اختلاسهای چندهزار میلیاردتومانی در مدت زمان کوتاه گرفته؛ تا ارتشا و رشوه و فساد اقتصادی توسط اقازاده  خدمتگزار! «مهدی هاشمی» و گذراندن دوران حبس خود در زندان-هتل اوین با امکانات ویژه مثل دیدار همه روزه با خانواده، متغیر است؛ و از جا زدن پرنده فروش برزیلی به عنوان مهاجم در پرسپولیس تا صدها پدیده دیگر را در برمی‌گیرد که مختص اتمسفر ایران است!

 

اخیرا پس از آنکه توافق هسته ای به نتیجه رسید؛ همزمان با عملی نشدن وعده های ذوق زدگان دولتی مبنی بر کاهش قیمتها و واهی بودن شرایط گل و بلبلی و بهشت شدادی که برخی رسانه های زنجیره ای تحت شارلانیزم رسانه ای به تصویر می کشیدند و همه مشکلات کشور را به تحریم ها گره می زدند؛ جدیدترین پدیده جوی فضای سیاسی کشور، رونمایی از نمایندگان  مجلس موافق برجام؛ با استدلالهایی است که به طرزی مضحکانه قصد دارد خود را فلسفی و فنی و حقوقی جلوه دهد.

 

رویاپردازی و تخیل در عالم سیاست دولت بنفش نمونه های فراوانی دارد و این درحالیست که شمار سیاستمداران دارای «تخیلات شاعرانه» در سال های اخیر بین اصلاح طلبان بسیار زیاد شده است. نمونه هایی از این فانتزی های شاعرانه در ادامه مورد اشاره قرار می گیرد:

 

ریاست محترم جمهور: "ما وقتی می‌گوییم باید تحریم‌های ظالمانه رفع شود بعضی‌ها چشمان‌شان زیاد نچرخد. تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا ... مشکل محیط زیست ... و آب خوردن مردم حل شود."

 

اسحاق جهانگیری(معاون اول رئیس جمهور): "اینکه می گویند تحریم‌ها روی آب آشامیدنی مردم هم تأثیر گذاشته کاملاً درست است."

 

علی یونسی (مشاور رئیس جمهور): "با رفع تحریم، مشکل ازدواج هم حل می‌شود"

 

گودرزی وزیر ورزش: "با رفع تحریم ها، اسکی رونق می گیرد"

 

علي جنتي(وزیر ارشاد): "برداشته شدن تحريم‌ها وضعيت سينماي ايران را بهتر مي‌کند"

 

ایوبی (رییس سازمان سینمایی): "حالا مطمئنم با این اتفاق بزرگ و تاریخی(توافق هسته ای) که آن را مدیون خیلی چیزها از جمله مقاومت مردم و سیاست‌های درست اقتصادی دولت هستیم، وضعیت هنرهای ما در دیگر کشورها تغییرات مثبتی خواهد داشت."

 

این مشتی از خروار اظهارات سیاسیون در گره زدن تمامی مشکلات کشور از آب خوردن مردم تا اسکی کردن به تحریم هاست!

 

زنگ حساب آغاز شد...

جمع بندی مذاکرات در قالب برجام سبب شد تا زنگ حساب دولت برای حل مشکلات ریز و درشت مردم فرا برسد. این بار اما بسیاری از دولتمردان با به فراموشی سپردن وعده های فانتزی پیشین، پا به دنیای واقعیت ها گذاشتند و با چرخشی 180 درجه ای، سخن از عدم تاثیرگذاری توافق بر زندگی مردم راندند!

 

حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری در یکی از نخستین واکنش ها به چشم‌انتظاری مردم برای حل مشکلاتشان با به نتیجه رسیدن مذاکرات گفت: "اینکه کسی فکر کند امروز توافق شد فردا آثارش را می‌بیند این‌طور نیست، بهره‌برداری از توافق زمان می‌برد."

 

سرانجام محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، آب پاکی را بر دستان ملت ریخت و با بیان اینکه: "مردم می‌دانند بلافاصله بعد از توافق تغییرات محسوس نخواهد بود." نشان داد که توانایی بالایی در خواندن ذهن مردم دارد.

 

رفتار دولتی‌ها تا قبل از توافق ایران و 1+5 بر سر جمع‌بندی برجام به گونه‌ای بوده که جامعه در انتظار معجزه توافق بوده است! در واقع توقع عمومی برای معجزه کردن توافق، نتیجه وعده‌ها و اظهارات دولتی‌ها درباره توافق بوده است. دولتی‌ها برای ایجاد مطالبه توافق در جامعه، از آب خوردن تا ازدواج جوانان را وابسته به توافق کردند، اما اکنون رئیس‌جمهور پس از اعلام توافق بر سر برجام، درحالی که جامعه در انتظار خبرهای خوش از نتیجه توافق بود؛ بار دیگر ترجیح داد تا وعده ی آینده را بدهد.

دیدگاه شما