آخرین اخبار

4. مرداد 1394 - 18:03   |   کد مطلب: 4260
مغرب پرس: شورای اسلامی شهر کرمانشاه یکی از پرحاشیه ترین دوره های خود را سپری می کند به طوری که زمزمه های انحلال شورا در روزهای اخیر به صورت رسمی از سوی مسئولین عنوان می شود.

مغرب پرس: شورای اسلامی شهر کرمانشاه یکی از پرحاشیه ترین دوره های خود را سپری می کند به طوری که زمزمه های انحلال شورا در روزهای اخیر به صورت رسمی از سوی مسئولین عنوان می شود.

 

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری مغرب، پس از ناکامی کار جمعی به دور از حاشیه های سیاسی دردوره های پیشین شورای اسلامی شهر کرمانشاه، با افزایش تعداد اعضا در دوره چهارم نگرانی از به بن رسیدن این دوره از همان روزهای آغازین فعالیت شورا شنیده می شد که امروز این نگرانی ها رنگ واقعیت به خود گرفته است.

 

حواشی متعدد شورای چهارم شهر کرمانشاه با اختلاف سلیقه های سلسله وار با پیمان قربانی به عنوان شهردار وقت نهمین کلانشهر کشور کلید خورد که استعفا و وساطت های چندباره آرامش مدیریت خدمات شهری کرمانشاه را به چالش کشید.

 

چندی نگذشت که کارشکنی برخی اعضای شورای شهر قربانی را مجبور به استعفای مجدد کرد تا شهر کرمانشاه در آستانه نوروز بدون شهردار خود را مهیای پذیرایی از مهمانان کند، موضوعی که اتفاق خوشایندی نبود و در نهایت هم نتیجه مطلوب را در بر نداشت.

 

از سلب عضویت اعضا متخلف تا دستگیری نمایندگان مردم در شورا

 

سلب عضویت دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر دومین شوک بزرگ شورای چهارم بر پیکره نحیف کرمانشاه بود که بازتاب های منفی فراوانی را در بر داشت.

 

 

 

ابلاغ معاون وزیر و دبیر هیأت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی از شورا به دلیل دو شغله بودن در حین عضویت در شورای شهر در نهایت اجرایی شد و در روزهای اخیر این حکم بر زمین مانده ابلاغ شد تا شورای چهارم  آرامش را بیش از پیش از خود دور ببیند.

 

نگاه های مطالبه گرانه مردمی بر سر شورای پر حاشیه چهارم سنگینی می کرد که بازداشتهای متعدد اعضای متخلف آن مردم را از حل مشکلات شهری ناامید کرد و برگی دیگر از ناکارآمدی شورا را ورق زد.

 

 

دوتکه شدن شورای اسلامی شهر کرمانشاه به طیف های اقلیت و اکثریت عملا آنها را در برابر یکدیگر قرار داد تا جایی که انتخاب شهردار جدید کرمانشاه نیز به عنوان معضلی دیگر سربرآورد .

 

نامه نگاری های متعدد با وزارت کشور بر سر انتصاب شهردار جدید چهره ای متزلزل و ناخوشایند از اختلاف سلیقه ها را عیان کرد به طوریکه نمایندگانی نیز برای جلوگیری از این انتصاب راهی تهران شدند تا شاید بتوانند حرف طیف خود را به کرسی بنشانند.

 

احتمال انحلال شورا رسما اعلام شد

 

مجموع اتفاقات ریز و درشت در شورای چهارم شهر کرمانشاه زمزمه هایی مبنی بر انحلال آن را بر سر زبان ها انداخت و گمانه زنی ها در این راستا را قوت بخشید تا اینکه به صورت رسمی از زبان دبیر کمیسیون رسیدگی به شکایات شورای حل اختلاف شهر و روستای استان کرمانشاه مطرح گردید.

 

منوچهر فخری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع دریافت وام مضاربه‌ای ۳۰۰ میلیون تومانی که توسط ۱۴ عضو شورای شهر رخ داده بررسی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این موضوع در جلسه آینده شورای اسلامی شهر کرمانشاه مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: در صورت تایید این تخلف شورا منحل می‌شود.

 

به گفته دبیر کمیسیون رسیدگی به شکایات شورای حل اختلاف شهر و روستای استان کرمانشاه، با افتتاح یک حساب سپرده برای واریز درآمدهای پارکینگ در بانک شهر توسط شهرداری کرمانشاه در گذشته و با درخواست شهردار وقت برای انتقال موجودی ۸ میلیارد تومانی این حساب به بانک صادرات که با موافقت بی‌قید و شرط اعضای شورای شهر کرمانشاه مواجه شده و در حین این انتقال ۸۰۰ میلیون تومان سود شهرداری از بین رفت.

 

باید منتظر ماند و دید سرنوشت شورای چهارم شهر کرمانشاه مانند دوره های قبل خود به انحلال ختم خواهد شد که اگر اینگونه شود گوشه ای از مطالبات مردمی پاسخ داده خواهد شد.

 

دیدگاه شما