آخرین اخبار

2. مرداد 1394 - 17:08   |   کد مطلب: 4256
مغرب پرس: دبیر کمیسیون رسیدگی به شکایات شورای حل اختلاف شهر و روستای استان کرمانشاه از امکان انحلال شورای شهر کرمانشاه در صورت احراز دریافت وام ۳۰۰ میلیون تومانی ۱۴ عضو در صورت تایید آن خبر داد.

مغرب پرس: منوچهر فخری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع دریافت وام مضاربه‌ای ۳۰۰ میلیون تومانی که توسط ۱۴ عضو شورای شهر رخ داده بررسی می‌شود.

 

 

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری مغرب، وی با بیان اینکه این موضوع در جلسه آینده شورای اسلامی شهر کرمانشاه مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: در صورت تایید این تخلف شورا منحل می‌شود.

 

 

به گفته دبیر کمیسیون رسیدگی به شکایات شورای حل اختلاف شهر و روستای استان کرمانشاه، با افتتاح یک حساب سپرده برای واریز درآمدهای پارکینگ در بانک شهر توسط شهرداری کرمانشاه در گذشته و با درخواست شهردار وقت برای انتقال موجودی ۸ میلیارد تومانی این حساب به بانک صادرات که با موافقت بی‌قید و شرط اعضای شورای شهر کرمانشاه مواجه شده و در حین این انتقال ۸۰۰ میلیون تومان سود شهرداری از بین رفت.

 

 

فخری یادآور شد: بانک صادرات با تبدیل این حساب از سپرده به جاری در ازای عدم پرداخت سود به شهرداری یک وام ۳۰۰ میلیون تومانی یکساله با سود ۱۴ درصد به ۱۴ تن از اعضای شورای شهر کرمانشاه پرداخت کرده است.

 

 

این مسئول اشاره‌ای به سلب عضویت سه تن از اعضای شورای شهر کرمانشاه کرد و گفت: سلب عضویت این سه نفر تایید شده اما هنوز ابلاغ نشده است.

 

 

وی تخلف دو تن از این افراد را دوشغله بودن و دیگری را قرارداد کاری یکی از بستگان وی با شهرداری به این دلیل که بستگان درجه یک اعضای شورای شهر حق داشتن قرارداد با شهرداری ندارند، عنوان کرد و افزود: متهمان پس از ابلاغ، ۲۰ روز فرصت اعتراض دارند.

 

 

فخری تصریح کرد: محکومان در صورت تایید حکم رأی بدوی حق شرکت در جلسات شورای اسلامی شهر را ندارند مگر اینکه دیوان عالی کشور این رأی را نقض کند.

دیدگاه‌ها

امیدواریم همانطور که به وضعیت شورای کلان شهر کرمانشاه رسیدگی میشود شهرهای کوچکتر را هم از یاد نبرید چون تخلفات از این دست چون استخدام بستگان درجه یک در شورای شهر تازه آباد ثلاث باباجانی چه در این دوره وچه دوره گذشته وجود داشته ودارد حتی پنج نفر از برادران شورای شهر گذشته در زمان تصدی برادرانشان استخدام والان نیز در شهرداری حضور دارند وهمچنین یکی از برادران شورای شهر جدید استخدام ویکی از بستگان یکی دیگر از اعضای شورا در مزایده صوری زمینی در بهترین نقطه شهر که متعلق به شهرداری بوده باسه پاکت که متعلق به دیگر اعضای خانواده اش بوده شرکت وزمین را به قیمت پایین برا ی همان عضو شورا خریداری میکنند وموارد متعدد دیگر ...... که امیدواریم بابا بازرسی وتحقیق وتفحص از شهردار یهای شهرداریهای شهرهای کوچک چون شهر تازه آباد ثلاث با این تخلفات وناعدالتیها نیز برخورد جدی شود

دیدگاه شما