آخرین اخبار

16. اسفند 1393 - 9:57   |   کد مطلب: 3840
مغرب پرس: رییس سازمان محیط زیست به موضوعات سیاسی علاقه غیرقابل انکاری دارد و شاید برهمین اساس با وزیر امور خارجه ای دیدار می کند که از منظر مردمی یکی از گناهکار ترین و نابخشوده ترین چهره های سیاسی جهان است .

مغرب پرس: معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری مغرب، معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست دولت یازدهم با لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و گفتگو انجام داد .

 

محور گفت و گو ها در باب این مذاکرات صحبت های مورد علاقه طرفین اعلام شده است !

 

آنچه که رخ نمایی می کند آن است که رییس سازمان محیط زیست به موضوعات سیاسی علاقه غیرقابل انکاری دارد و شاید برهمین اساس با وزیر امور خارجه ای دیدار می کند که از منظر مردمی یکی از گناهکار ترین و نابخشوده ترین چهره های سیاسی جهان است .

 

لوران فابیوس کیست ؟

 

در دوران نخست‌وزیری فابیوس، فرانسه فراورده‌های خونی آلوده به کشورهای دیگر، از جمله ایران، می‌فروخت. در اثر این جنایت هزاران نفر به ایدز و هپاتیت مبتلا شدند.
 
جنایتی بزرگ و برنامه ریزی شده که تا همین الآن هم از ملت ایران قربانی می گیرد و به شمار افراد مبتلا به ایدز و هپاتیت افزوده می شود .
 
 
در دوران نخست‌وزیری او خون‌های آلوده به ویروس‌های خطرناک در فرانسه توزیع شد و انستیتو مریو فرانسه فراورده فاکتورهای انعقاد خونی آلوده به ویروسHIV و هپاتیت را به برخی از کشورها مانند آلمان غربی، ایتالیا، آرژانتین، عربستان، عراق و ایران و ... صادر کرد. این فاکتور در کمک به انعقاد خون بیماران مبتلا به هموفیلی مصرف می‌شود و در نتیجه سبک‌سری انستیتوی فرانسوی تعدادی از بیماران هموفیلی کشورهای دریافت کننده به ویروسHIVو بیماری ایدز و هپاتیت مبتلا شدند.
 
رییس سیاست زده سازمان حفاظت از محیط زیست ایران با علم و آگاهی کامل از شخصیت فابیوس چشم بر روی همه این اتفاقات تلخ که ملت ایران بار رنج آن را تحمل کرده اند ،می بندد و قرار دیدار و گفتگو را تنظیم می کند .
 
شاید تنها عامل ماندن بر مسند سازمان حفاظت محیط زیست کشور آن است که عزل و نصب وی مستقیم توسط شخص رییس جمهور انجام می شود و نظارت نمایندگان بر رفتار و عملکرد وی به صورت مستقیم انجام نمی پذیرد .
 
معصومه ابتکار در حالی بر مسند ریاست سازمان محیط زیست ایران تکیه زد که از منتقدین سیاست های زیست محیطی دولت قبل به حساب می آمد .
 
 
 
 

 

 

 

 

دیدگاه شما